Blog

Antygrypina – skuteczna broń na infekcje

Przepis na antygrypinę stał się w ostatnim czasie bardzo popularny. Dzielą się nim internauci, w swoich wpisach umieszczają blogerzy. I nie ma w tym nic dziwnego, jak się bowiem okazuje ta prosta mikstura jest w stanie pokonać infekcję w kilka dni. A przy tym bardzo dobrze smakuje!

Antygrypina to połączenie kilku łatwo dostępnych składników: cytrusów, miodu i imbiru. Każdy z nich od wieków cieszy się dużą popularnością w okresie zwiększonej zachorowalności na przeziębienia i grypę.

Imbir i miód działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie, cytrusy dostarczając dużą dawkę witaminy C. W połączeniu tworzą pastę, która zadziała niczym antybiotyk, o ile sięgnięmy po nią z chwilą pojawienia się pierwszych objawów infekcji. Delikatnie rozgrzewa i rozrzedza śluz zalegający w drogach oddechowych, łagodząc kaszel i katar.

Przepis na antygrypinę

By przygotować antygrypinę, potrzebne są następujące składniki:

  • 4 pomarańcze,
  • 3 cytryny,
  • 4 cm imbiru,
  • pół litra miodu płynnego

Cytrusy bardzo dokładnie myjemy pod bieżącą wodą, wykorzystując do tego celu szczoteczkę. Kroimy je na mniejsze kawałki, usuwając wszystkie pestki. Imbir obieramy ze skórki i siekamy na mniejsze kawałki. Tak przygotowane składniki umieszczamy w maszynie miksującej. Gdy mikstura będzie mieć konsystencję dżemu, wlewamy ją do słoików i zalewamy miodem.

Tak przygotowaną antygrypinę jeść może cała rodzina. O ile dziecko nie ma alergii na cytrusy, specyfik pojawić się może również w jego jadłospisie. Skutecznie wzmocni odporność i złagodzi pierwsze objawy infekcji.

Cytrusowy specyfik można jeść solo, dodawać do herbaty, a nawet do naleśników czy placków. Słoik z miksturą przechowujemy w lodówce.

Źródło wp .abc Zdrowie Agnieszka Gotówka